Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

13 Metrekare: İçeriden ve Sürekli | Sergi turu ve söyleşi

08/04/2022 - 12/04/2022

8 Nisan 2022 Cuma, 17:30: Evrim Kavcar ile sergi turu

12 Nisan 2022 Salı, 17:30: Sergi ekibiyle söyleşi, moderatör: Övgü Gökçe Yaşa

Depo’da 16 Nisan’a kadar devam eden 13 Metrekare: İçeriden ve Sürekli sergisi kapsamında Evrim Kavcar ile bir sergi turu ve Diyarbakır Sanat Merkezi Direktörü Övgü Gökçe Yaşa’nın katılımıyla bir konuşma olmak üzere iki etkinlik gerçekleştirilecek.

Sergiyi hazırlayanlardan Evrim Kavcar 8 Nisan’da sergi mekânında gerçekleşecek olan turda sergiyi meydana getiren çalışmalardan ve serginin hazırlanma sürecinden bahsedecek.

13 Metrekare Sanat Kolektifi üyeleri, İçeriden ve Sürekli sergisini hazırlayan ekip ve Diyarbakır Sanat Merkezi Direktörü Övgü Gökçe Yaşa’nın katılımıyla 12 Nisan’da gerçekleşecek söyleşide ise bağımsız sanat kolektifi olarak çalışmanın yöntemleri ve kolektifin hem üretim hem de izleyiciyle ilişkilenme anlamında benimsediği çeşitli yaklaşımlar üzerine konuşulacak.

Mardin’in hafızasında saklı hikâyeleri belgeleyerek, kent belleğine parça anlatılardan oluşan alternatif katmanlar eklemeyi amaçlayan 13 Metrekare Sanat Kolektifi, çalışmalarını Mardin ve çevresinde yaşayan ve kendine üretim platformu bulamayan kişiler, sanatçılar ve ustalarla biraraya gelerek gerçekleştiriyor. Kolektif Depo’daki sergisinde doğduğu ve yaşamaya devam ettiği yer ile kurduğu temasın doğasını hissettirecek üç projesinden seçtiği parçaları izleyiciye sunuyor.

Sergi turu ve konuşma dili Türkçedir. Sergi turuna katılım için kayıt gerekmemektedir. 12 Nisan’da çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğe katılım için lütfen kayıt olunuz:

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcvd-6gqT0oGddCRdGyRwaCHdktk53L3sAb

Detaylı bilgi için:

13 Metrekare: İçeriden ve Sürekli

Detaylar

Başlangıç:
08/04/2022
Bitiş:
12/04/2022
Etkinlik Kategori: