Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Book Launch: UNCOVERED. Nicosia International Airport. Book 1

30/03/2012

Tarih: 30 Mart 2012
Saat: 19:00

UNCOVERED. Lefkoşa Uluslararası Havaalanı. 1. Kitap tanıtımının İstanbul ayağı Depo’da 30 Mart 2012, Saat 19:00’da yapılacaktır. Kitap tanıtımına projenin küratörleri/editörleri, çalışma ekibi ve bazı sanatçılarının yanı sıra, yazarlarından Jalal Toufic, Stavros Stavrides ve Pelin Tan katılacaktır. Tanıtım saat 19.00’da başlayacaktır. Projenin sunumu aynı gün 17.00’de SALT, Açık Sinema’da gerçekleşecektir.

UNCOVERED, Başak Şenova ve Pavlina Paraskevaidou’nun küratörlüğünü üstlendiği, üç yıllık bir sürece yayılan araştırmaya dayalı bir sanat projesidir. Projenin kavramsal çeçevesini üç terim; “bellek”, “ortak paydalar” ve “kontrol mekanizmaları” oluşturmaktadır. UNCOVERED projesinin ortakları Akdeniz-Avrupa Sanat Derneği (EMAA), Pharos Sanat Vakfı ve Anadolu Kültür’dür. Projeyi yürüten çalışma ekibi Argyro Toumazou, Özgül Ezgin, Vicky Pericleous ve küratörlerden oluşmaktadır.

Başak Şenova ve Pavlina Paraskevaidou’nun editörlüğünü yaptığı kitapta, Alexander Galloway, AbdouMaliq Simone, Antonio Negri, Argyro Toumazou, Başak Şenova, Bülent Diken, Derviş Zaim, Jack Persekian, Lamia Joreige, Marina Grzinic, Michael Hardt, Mushon Zer-Aviv, Niyazi Kızılyürek, Özgül Ezgin, Pavlina Paraskevaidou, Pelin Tan, Socrates Stratis, Stavros Stavrides ve Jalal Toufic’ten metinler yer almaktadır. Kitap tasarımını Gökçe Şekeroğlu yapmıştır.

Detaylar

Tarih:
30/03/2012
Etkinlik Kategori:

Mekan

Depo İstanbul
DEPO / Tütün Deposu Lüleci Hendek Caddesi No.12 Tophane
İstanbul, 34425 Turkey
Telefon:
+90 (212) 292 39 56 - 57