Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Canavarın Omurgasındaki Çatlak

30/01/2019 @ 18:30 - 20:00

Tarih: 30 Ocak 2019, Çarşamba
Saat: 18:30

 icon-file-text Response to “My Dear Friends”, and Darien Isthmus
Sofia Villena Araya

“Onlar Benim Dostlarım” sergisinin irdelediği konuların birkaçı üzerinden kurgulanan “Canavarın Omurgasındaki Çatlak: Sömürgesizleştirme Araştırma, Dolaşım ve Bağlantıları” başlıklı konuşma, özellikle kanallar tarihine odaklanarak, küresel tahayyül içindeki kolonyal miraslara bakmaya devam edecek.
Konuşma Amerika kıtasına bir coğrafi sıçrama yaparak, Panama Kanalı’nın güncel konumu belirlenmeden önce muhtemel kanal yeri olarak düşünülen Darien Kıstağı’nın tarihi üzerinde duracak. Diğer yandan da, çeşitli tarihsel nesnelerin anlaşılması için bağlam ve şecereleri nasıl kurduğumuzu sorgulamak üzere metodolojiye eğilecek.

Konuşma dili İngilizcedir.

Sofia Villena Araya, Londra’da yaşayan Kosta Rikalı bir sanatçı, araştırmacı ve bağımsız küratör. Şu anda Marta Melia ile çeşitli performans sanatçılarını ve yazarları biraraya getirdikleri, 2019 Mart’ta Londra’da gerçekleşecek bir küratoryel iş birliği üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca Kosta Rika’daki Güncel Sanat ve Tasarım Müzesi (MADC) için 2019 Haziran’da gösterilmek üzere yeni bir araştırma bazlı yerleştirme işi üretmektedir. Amelie Wedel (Berlin) ve Deniz Kırkalı (İstanbul) ile birlikte kurdukları TopSoil isimli bir kolektifin parçasıdır. Goldsmiths, University of London’da Güncel Sanat Kuramı üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır.

Detaylar

Tarih:
30/01/2019
Saat:
18:30 - 20:00
Etkinlik Kategori: