Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Dikenden Sığınak: Nazlıcan Tahirler ile DiasporaTürk ve Pasaport projesi üzerine

22/12/2021 @ 18:30

Aralık 22 @ 18:30

Depo’da 30 Aralık’a kadar devam eden Dikenden Sığınak sergisi kapsamında, DiasporaTürk ekibinden Nazlıcan Tahirler, sergide yer alan Pasaport isimli çalışmalarına ve DiasporaTürk’ün diğer projelerine odaklanarak sanat alanında göçün temsillerine dair çevrimiçi bir konuşma yapacak.

Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla geniş bir izleyici kitlesine temas etmeyi başarmış DiasporaTürk adlı kolektif proje, Türkiye’den yurtdışına yaşanan göç üzerine gerçekleştirilen uzun soluklu araştırmalarından bir kesit sunuyor. İki ayrı devletin bürokrasileri ile emekçiler arasındaki ilişkiye dair izler taşıyan işçi pasaportlarını ana motif olarak ele alan duvar yerleştirmesi, misafir işçilerin içinden geçtikleri çeşitli yaşam evrelerine ve yasal statülere dair ipuçları sunuyor.

Želimir Žilnik, bi’bak, DiasporaTürk, Özlem Sarıyıldız, Semra Ertan ve Cana Bilir-Meier’in katılımlarını içeren Dikenden Sığınak, Türkiye’den yola çıkıp çalışmak ve yaşamak amacıyla Almanya’ya göç eden farklı kuşakların yaşamını konu alan sanat yapıtları, araştırmalar ve şiirleri bir araya getiriyor.

Konuşma dili Türkçedir. Çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğe katılım için lütfen kayıt olunuz:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUqc-usqDsqGtIX-0O_ArDmmmUP3s6u7msR

Görsel: DiasporaTürk arşivinden.

Detaylar

Tarih:
22/12/2021
Saat:
18:30
Etkinlik Kategori: