Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Eleştirel Bir Güç Olarak Sanat: Çağdaş Tunus Sanatı

25/05/2013

Tarih: 25 Mayıs 2013
Saat: 17:30

**TANDEM: Kültür Yöneticileri Değişim Programı**’nın geniş bir coğrafyada işbirliklerine olanak tanıması amacı ile geliştirilen TANDEM SHAML, Avrupa ve Arap ülkelerinden kültür sanat alanında çalışan kurum ve kişileri bir araya getiriyor. İzmir Kültür Sanat ve Tasarım Derneği (İzmir) ve B’chira Art Center (Tunus) ortaklığında geliştirilen ve yürütülen ‘Art as a Critical Force- Eleştirel Bir Güç Olarak Sanat’ projesi TANDEM SHAML’ın altı projesinden biri.

Projenin yürütücüleri Tuna Yılmaz (İzmir) ve B’chira Triki Bouazizi, DEPO’nun ev sahipliğinde Tunus’taki güncel sanat pratikleri üzerine bir konuşma düzenliyor. Konuşmada, Tunus’ta güncel sanatın durumu, devrim öncesi ve sonrası hayat, dünya koşullarına entegre olmaya çalışan Tunuslu sanatçıların çalışmaları konuşulacak ve konuk sanatçılar işlerini paylaşacaklar.

Konuşmacılar:

**B’chira Triki Bouazizi** (Ressam & Seramik Sanatçısı, Tunus)
**Mohamed Ben Soltane** (Görsel Sanatçı, Tunus)
**Hamdi Ounaina** (Sanat Tarihçisi, Tunus)
**Tuna Yılmaz** (Kültür & Sanat Danışmanı, İzmir / İstanbul)
**Mehmet Fahracı** (Video Sanatçısı, Antakya)

TANDEM SHAML, 12 -16 Haziran ayında Berlin’de ZK/ U sanat merkezinde gerçekleştirilecek kapanış toplantısı ile tamamlanacak. TANDEM SHAML, Avrupa Kültür Vakfı (Amsterdam), MitOSt (Berlin), Al Mawred Al Thaqafy (Kahire) ve Anadolu Kültür (İstanbul) işbirliğinde yürütülüyor ve Robert Bosch Vakfı, Doen Vakfı ve Mimeta tarafından destekleniyor.

Detaylar

Tarih:
25/05/2013
Etkinlik Kategori:

Mekan

Depo İstanbul
DEPO / Tütün Deposu Lüleci Hendek Caddesi No.12 Tophane
İstanbul, 34425 Turkey
Telefon:
+90 (212) 292 39 56 - 57