Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Forum programı: Faillik

Temmuz 9 @ 14:00 - 17:00

9 Temmuz Pazar, 14:00

Faillik, bir eylemin öznesi mi olmaktır? Yoksa failliği farklı aktörleri birbirine “bağlayan” bir ilişkiler ağı olarak mı düşünmek daha doğru olur? Kültür-sanat alanında; kurumlar, mekânlar, destek mekanizmaları ve kaynaklar, sermaye, devletler ve yerel yönetimlerle kurulan ilişkileri açıkça tartışmak ne kadar mümkün?

Depo ve Omuz’un Şubat ayından beri Depo’da düzenlediği forum serisinin üçüncü oturumu Faillik; kültür-sanat alanında kurulan işbirlikleri, ittifaklar ve suç ortaklıklarını faillik çerçevesinden konuşmayı amaçlıyor. Faillik çalışma grubu, forum katılımcılarını bu kavramın olumlu ve olumsuz çağrışımlarını birarada düşünmeye, “failin” sorumluluklarını sorgulamaya ve buradan hareketle eleştirel bir irade geliştirmenin yollarını birlikte düşünmeye davet ediyor.

9 Temmuz’da gerçekleşecek ilk oturumun ardından, Faillik çalışma grubu önümüzdeki dönemde bir seri buluşma, forum ve atölye düzenleyecek. Bu etkinliklerde, çalışma grubunun bir parçası olmak isteyebilecek katılımcılarla, kültür-sanat emekçilerinin ortak sorun ve taleplerinin konuşulabileceği uzun vâdeli bir tartışma grubunun kurulması hedefleniyor.

Faillik çalışma grubu: Ateş Alpar, Banu Cennetoğlu, Eda Hisarlıoğlu, Marina Papazyan, Mert Sarısu, Özge Açıkkol, Zeyno Pekünlü

Forum programı, kültür-sanat alanında hesap verebilirlik, çalışma koşulları, gelir adaletsizliği, güvencesizlik, kaynakların adil paylaşımı, faillik ilişkileri ve kurumsal sorumluluklar gibi aciliyet teşkil eden sorunlara odaklanıyor. Görünürlük, Faillik, Kurumlar, Kesişimler ve Kaynak başlıkları altında gerçekleşen bu oturumların her biri, farklı bir çalışma grubu tarafından programlandı ve davet edilen katılımcıların katkılarıyla yapılandırıldı.

Detaylı bilgi için:


 

 

 

Detaylar

Tarih:
Temmuz 9
Saat:
14:00 - 17:00
Etkinlik Kategori: