Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Kurum, Angajman ve Kent: Storefront Kent ve Mimarlık

21/07/2011

Tarih: 21 Temmuz 2011

1982 yılında New York’ta bir binanın küçük vitrin mekânında kurulan Storefront Sanat ve Mimarlık’ın yöneticisi Eva Franch i Gilabert ile birlikte şu sorulara odaklanacağız: Kâr amacı gütmeyen küçük çapta bir kurum nasıl hayatta kalabilir? Küresel bağlamda, böyle bir kurumun acil kentsel sorunlardaki rolü ne olabilir? Böyle bir kurum ne tür işbirlikleri, angajmanlar ve eleştirel söylemler üretebilir, üretmelidir?

Storefront Sanat ve Mimarlık (http://www.storefrontnews.org/), mimarlık, sanat ve tasarım alanlarında yenilikçi konumlanışların gelişimine hizmet eden ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Sergi, sanatçı konuşmaları, film gösterimleri, konferanslar ve yayınlarla amaçlanan, coğrafi, ideolojik ve disipliner sınırların ötesine geçen bir diyalog ve işbirliği zemini inşa etmektir. Ortaya çıkan düşünceler için bir kamusal forum olarak Storefront, çağdaş tasarıma ilişkin farkındalık ve ilgiyi artırma niyetiyle, sanat ve mimarlık alanındaki hayati konuları araştırmayı amaçlamaktadır.

Eva Franch i Gilabert, Katalan bir mimar, araştırmacı ve öğretim üyesidir. Gilabert, Barcelona’da kurulan OOAA’nın (mimarî işler ofisi) ve New York’taki Storefront Sanat ve Mimarlık kurumunun yöneticisidir. Zagrep Mimarlar Birliği, Think Space programının 2011 yılı kuratörüdür.

Detaylar

Tarih:
21/07/2011
Etkinlik Kategori:

Mekan

Depo İstanbul
DEPO / Tütün Deposu Lüleci Hendek Caddesi No.12 Tophane
İstanbul, 34425 Turkey
Telefon:
+90 (212) 292 39 56 - 57