Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Take Me to the River: A Multinational, Multimedia Exhibition in conjunction with the 5th World Water Forum

08/03/2009 @ 11:00 - 19/03/2009 @ 17:00

8 – 19 Mart 2009

Take Me to the River farklı ülkelerin halkları arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri yansıtarak sınırlar arasında karşılıklı anlamayı sağlayacak köprüler oluşturmayı hedefleyen, çokkültürlü, çokdisiplinli sanatçılardan oluşan uluslararası bir birliktir. Take Me to the River projeleri daha önce çeşitli ülkelerdeki müzelerde ve sanat kurumlarında sergilenmiştir: Kahire (Mısır), Washington, DC (ABD); Pretoria (Güney Afrika) ve Wichita Falls, Texas (ABD). Take Me to the River Projesi, İstanbul’da DEPO’nun ev sahipliğinde sergi gerçekleştirmekten ve Türkiyeli sanatçıların yanı sıra Türk diasporasının yaşadığı Bulgaristan, Afganistan ve Umman gibi ülkelerdeki sanatçılarla işbirliği yapmaktan kıvanç duymaktadır. Take Me to the River Projesi, Brezilyalı, Kübalı, Mısırlı, Almanyalı, Pakistanlı, Güney Afrikalı ve ABD’li sanatçıları kapsamaktadır.

Take Me to the River – İstanbul Projesi, 16-22 Mart 2009 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 5. Dünya Su Forumu çerçevesindeki resmî kültürel etkinlikler arasına seçilmiştir. 5. Dünya Su Forumu’nun ana teması “Su İçin Farklılıkların Birleştirilmesi” olarak belirlenmiştir; misyonlarını ve başarılarını böylesi köprüler kurarak edinen TMTTR sanatçıları da böyle bir temaya kayıtsız kalamazlardı. DEPO’daki bu sergi aracılığıyla TMTTR, sadece Avrupa ve Asya, Ortadoğu ve Afrika, Kuzey ve Güney arasında İstanbul’un temsil ettiği kavşaklara değil, su kültürlerinin ve suyun kullanımının modern ve geleneksel tarzları arasındaki, zengin ile yoksul arasındaki, dünyanın gelişmiş ve gelişmekte olan bölgeleri arasındaki bariyerlere de dikkat çekmeyi hedefliyor. Sergi, su yönetimine dahil olan veya bundan etkilenen çeşitli kesimler arasında daha fazla etkileşime, iletişime ve işlevsel uyuma ihtiyaç olduğunu dile getiriyor. Ayrıca, su topluluğuna, suyun kendi içinde bir amaç değil, daha ziyade gelişimimiz ve esenliğimiz için bir araç olduğu mesajını iletiyor.

Küratör: Cohn Drennan
Proje Koordinatörü: Mansoora Hassan
Sanatçılar: Turan Aksoy, Svetozara Alexandrova, Neno Belchev, John H. Brown, Jr., David Carlson, Richard L. Dana, Ashraf Fouad, Jeanette Gaussi, Mansoora Hassan, Judy Jashinsky, Donna Kukuma, Hassan Meer, Maggie Michael, Nur Muskara, Güntaç Özdemir, Ivana Panizzi, Patricia Secco, Ruza Spak, Betsy Stewart, Andres E. Tremols

 

Detaylar

Başlangıç:
08/03/2009 @ 11:00
Bitiş:
19/03/2009 @ 17:00
Etkinlik Kategori:

Mekan

Depo İstanbul
DEPO / Tütün Deposu Lüleci Hendek Caddesi No.12 Tophane
İstanbul, 34425 Turkey
Telefon:
+90 (212) 292 39 56 - 57