Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

« All Etkinlikler

Periferi Kolektif – Gerçeklik Terörü

04/05/2012 @ 11:00 - 26/05/2012 @ 17:00

4 – 26 Mayıs 2012

Periferi Kolektif; Yıkım/Destruction 2011 sergisinde açtığı tartışmayı Gerçeklik Terörü başlıklı yeni etkinliklerle büyütüyor. Rafet Arslan ve Alper T. İnce’nin koordine ettiği uluslararası katılımlı sergiler, Mayıs ayının başında Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’de açılıyor.

Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren sergilerinden Yıkım/Destruction 2011’i oluşturan ekip; 17’si yurtdışından toplam 66 sanatçının katılımıyla; çok farklı disiplinlerden sanatçı ve yapıtları yine bağımsız, hamisiz, sponsorsuz kolektif bir duruş ile yan yana getiriyor.

Gerçeklik Terörü; gerçeğe dair son kalıntıların gündelik hayattan silindiği bir dünyada sanat ve hayata karşı sorgulayıcı, şiirsel ve yıkıcı bir dil ve estetik oluşturmayı amaçlamaktadır. Sanat ile piyasanın, medya ve sansürün, politika ve pornografinin iç içe geçip oluşturdukları sahte gerçekliklere karşı bir varoluş mümkün mü?

Gerçeklik terörü, güncel sanat pratiklerinin şiirsel yıkıcı üslubu ile sizleri inançlarınızı sorgulamaya, içinde yaşadığınız ve gerçek olarak varsaydığınız dünyayı yadırgatmaya ve tüm karamsarlığına rağmen yeni gerçekliklerin, yeni olasılıkların, başka dünyaların kapılarını aralamaya çağırıyor.

Yeni bilinç/insan için yeni bir dilin, estetiğin ve hatta evrimin tetiklenmesi, mutasyonun politikası!

http://gerceklikteroru.blogspot.com/

Program:

Gerçeklik Terörü/Reality Terror

4/31 May 2012- Istanbul

Sergi açılışları

Depo: 4 Mayıs Cuma 2012 – 6:30 p.m.

Mars: 4 Mayıs Cuma

Asfalt Kadıköy: 9 Mayıs Çarşamba 2012 -6 p.m.

Sergi kapanışları

Depo &Mars: 26 Mayıs

Asfalt Kadıköy: 31 Mayıs

Koordinatörler: Alper T. İnce & Rafet Arslan

Sanatçılar:

Ahmet Doğu İpek, Ahmet Şık, Alfred Dong, Ali Mete Sancaktaroğlu/defter kazıyıcılar kooperatifi, Alper Kırklar, Alper T. İnce, AltKomşu, Armanc Yıldız, Ayşe Özkan, Azra Deniz Okyay, Bahadır Yıldız, Burçak Konukman, Bülent Demirağ, Cecile Wesolowski, cins, Clement Cogitore, Deniz Beşer, Deniz Pireci, Dilara Akay, Dilara Hançer, Dragos Badita, Dragos Platon, Eda Gecikmez, Elin Magnusson, Emine Çorduki, Emre Zeytinoğlu, Eric Bragg, Erol Eskici, Fahrettin Örenli, Ferhat Özgür, Fulya Çetin, Halil Vurucuoğlu, Hayali, Hüseyin Rüstemoğlu, Johanna Reich, Karahan Kadırman, Kazım Şimşek, Komet, Leyla Emadi, Leyla Gediz, Maria Sundby, Mario Asef, Mehmet Çeper, Murat Germen, Nalan Yırtmaç, Nazan Azeri, Necla Rüzgar, Neil Coombs, Nejat Satı, Neus Peres, Nur Koçak, OnstOn, Orhan Cem Çetin, Özgür Yaşaroğlu, Pınar Öğrenci, Rad, Rafet Arslan, Serkan Yüksel, Simona da Poza, Yaprak Gözeker, Yeşim Akdeniz, Yeşim Şahin, Yukiko Shimuzu, Wide, Zeynep Beler

 icon-file-text Gerçeklik Terörü

Periferi Kolektif adına Alper T. İnce ve Rafet Arslan
Fırat Arapoğlu
Barış Acar
Murat Üstübal
Rafet Arslan

Detaylar

Başlangıç:
04/05/2012 @ 11:00
Bitiş:
26/05/2012 @ 17:00
Etkinlik Kategori:

Mekan

Depo İstanbul
DEPO / Tütün Deposu Lüleci Hendek Caddesi No.12 Tophane
İstanbul, 34425 Turkey
Telefon:
+90 (212) 292 39 56 - 57